شرق ویروس انتقال دارویی پروتئین اخبار پزشکی

شرق: ویروس انتقال دارویی پروتئین اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار پزشکی محافظت کامل واکسن زیکا از مدل‌های حیوانی

محققان یک شرکت دارویی در آمریکا موفق به تولید واکسنی‌ شده‌اند که موش‌ها را 100 درصد در برابر ویروس زیکا محافظت می‌کند.

محافظت کامل واکسن زیکا از مدل‌های حیوانی

محافظت کامل واکسن زیکا از مدل های حیوانی

عبارات مهم : ویروس

محققان یک شرکت دارویی در آمریکا موفق به تولید واکسنی شده است اند که موش ها را 100 درصد در برابر ویروس زیکا محافظت می کند.

به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، یک دوز از این واکسن تجربی موش ها را به طور 100 درصد در برابر دوز کشنده ویروس زیکا محافظت کرده هست. گسترش سریع ویروس زیکا و اثرات مخرب آن بر مغز نوزادان باعث شد نیاز به واکسن هر روز زیاد احساس شود؛ تا اینکه محققان یک شرکت دارویی در آتلانتا موفق به تولید واکسنی شدند که مدل های حیوانی را به طور 100 درصد در برابر ویروس محافظت می کند. این واکسن بر همان فناوری تکیه دارد که در واکسن های تجربی HIV و Ebola استفاده شده است است.

محافظت کامل واکسن زیکا از مدل‌های حیوانی

این واکسن پروتئین خاص ویروس زیکا به نام NS1 را نشانه قرار می دهد. این پروتئین با سیستم ایمنی پشه تداخل دارد و به ویروس اجازه رشد و تکثیر می دهد. این واکسن آنتی بادی های موثر بر NS1 را القا کرده و با اختلال در عملکرد آن، رشد و انتقال ویروس را از پشه انتقال یافته کننده کم کردن می دهد.

برای آزمایش واکسن، به بدن موش های سالم دوز بالای ویروس زیکا وارد شد و سپس واکسن به طور مستقیم به مغز تزریق شد. آزمایش ها نشان می دهد یک دوز واحد از این واکسن موش ها را به طور 100 درصد در برابر ویروس زیکا محافظت می کند. گرچه این واکسن در مدل های حیوانی 100 درصد موفقیت آمیز بوده هست؛ ممکن است اثربخشی آن در انسان تا به این اندازه نباشد.

محققان یک شرکت دارویی در آمریکا موفق به تولید واکسنی‌ شده‌اند که موش‌ها را 100 درصد در برابر ویروس زیکا محافظت می‌کند.

زیکا از طریق یک پشه به نام Aedes که عامل انتقال تب دانگ و تب زرد نیز به شمار می آید، انتقال یافته می شود. تب خفیف، خارش پوست و ورم ملتحمه، نخستین علایم بیماری هستند که معمولا دو تا هفت روز طول می کشند.

عدم توسعه مغز جنین در مادران بارداری که در معرض ویروس قرار دارند، از مهمترین عوارض این بیماریست.

واژه های کلیدی: ویروس | انتقال | دارویی | پروتئین | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs